BİZE YAZIN: simasdergi@gmail.com

time

Çalışma Saatleri 09:00 - 19:00

phone

Telefon 0212 271 44 22

Mehmet Erbek
Mehmet Erbek

Ben kendimden bahsetmeyi seven bir insan değilimdir esasında. Fakat bu yazıyı yazmak zorunda kaldım ve bayağı uzun sürdü.

İlk başlarda ben de normal, düzgün bir insandım aynı sizler gibi. Sonra Üniversite ye Fizik bölümüne isteyerek gittim, hayatımın değişmesine ve kafamdaki tahtaların bir kaçının çatlamasına sebep oldum. Üniversitede 4 senede toplan 8 laboratuar dersi ve her laboratuar dersinde 8 deney yapmak zorunda kaldım ki bunlar hayatımın en güzel anlarıydı. İster istemez bu deneylere ilgi duyunca, bu  deneyleri zamanında yapan ünlü bilim insanlarına da ilgi duydum. Araştırdıkça daha da çok ilgimi çekti. İşte onlar gibi düşünmeye çalışmaktan dolayı kafamda ki bir kaç tahta çatırdamaya başladı.

Gerçi şimdi kendime soruyorum “ Tamam onların hayatını araştırdın, tamam bu büyük bilim insanlarının bu deneyleri nasıl yaptıklarını araştırdın peki neden onlar gibi düşünmeye çalıştın? “ Bir türlü cevap veremedim kendime. Artık bunun cevabını da aramıyorum zaten.

Şu an tek bir amacım var. Sınıfta öğrencilerimin Fizik dersine olan önyargılarını, büyük bilim insanlarının hikâyelerini elimden geldiğince mizah yönüyle ilgi çekici hale getirerek, Einstein da dediği gibi “ önyargıları parçalamak atomu parçalamaktan daha zordur.” Önyargıları parçalama çalışıyorum.

Eğer bir işi yaparken zevk alırsak, gülüp eğlenirsek daha verimli olacağını düşünüyorum.

.

E-Bülten